سلام دوستان عزیز 
امدوارم که در این ایام انخاب رشته اوقات خوشی را سپری کرده باشید . آخرین نکته ای که در مورد انتخاب رشته می خواهم بگویم دقت به دانشگاه ها و امکاناتی که ارائه می دهند و یک نکته هم در مورد پشت کنکور ماندن است . 
در مورد انتخاب دانشگاه دقت کنید چون امکاناتی که برخی دانشگاه ها ارائه می کنند با هم تفاوت دارد . برخی خوابگاه می دهند برخی نمی دهند ، برخی مانند دانشگاه صنعت نفت هزینه ی با عنوان خرید لپ تاپ و کامپیوتر به برخی دانشجویان جایزه می دهند برای اینکه که امکانات و مزایای دانشگاه ها را در انتهای دفترچه ی انتخاب رشته ببینید و یا به سایت دانشگاه ها مراجعه کنید . آدرس سایت بیش تر دانشگاه های سراسری کشور در سمت چپ همین وبلاگ قابل مشاهده می باشد . 
در مورد پشت کنکور ماندن هم فقط یک نکته ی کوتاه بسنده می کنم و آن هم این است که به شرایط و روحیات و خلق و خوی خود نگاه کنید . ببینید آیا اگر یک سال دیگر صبر کنید نتیجه ی بهتری خواهید گرفت یا دوباره مثل امسال خواهد بود . تجربه ی من که در اطرافیان خودم دیده ام در بیشتر موارد عکس این موضوع را نشان داده . دوستانی داشته ام که با یک سال پشت کنکور ماندن همان رشته ای قبول شده اند که سال قبلش قبول می شدند . 
فقط دقت کنید و اولویت بندی داشته باشید و با تمرکز تصمیم گیری کنید . 
موفق باشید .